Dojazd do pracy w Danii komunikacją miejską.

dojazd do pracy w Danii komunikacją miejską

Sieć komunikacji miejskiej w stolicy Danii jest uznawana za jedną z lepszych o świecie. Jest bardzo dobrze przemyślana i bardzo ułatwia życie mieszkańcom. W zależności od pory dnia można wybrać środek transportu, który sprawi, że w szybkim czasie dotrzemy do pracy. A do wyboru mamy: metro, autobusy tradycyjne oraz wodne – szczególnie oblegane przez turystów a także kolejkę miejską.

Co ważne środki transportu miejskiego w wielu miejscach przecinają swoje linie, dlatego przesiadki są łatwe i sprawne. Bardzo dobre powiązanie można zauważyć szczególnie pomiędzy metrem a siecią kolei. Najlepsze połączenia uzyskamy oczywiście na Dworcu Centralnym ale też na Kongens Nytorv oraz N rreport. Sieć komunikacji miejskiej w Kopenhadze obejmuje w dużej mierze Zelandię aż po Helsing r a także Roskilde. Wyodrębnione są cztery strefy, od których uzależnione są ceny biletów.

Autobusy liczą całą masę linii, poruszających się po większych i mniejszych ulicach. Wszystko po to, żeby dowozić nas dokładnie tam, gdzie potrzebujemy. W całej Kopenhadze spotkamy żółte – doskonale widoczne z daleka autobusy. Warto zaznaczyć, że bez biletu nie uda się przejechać, ponieważ wejście do pojazdu odbywa się wyłącznie przez pierwsze drzwi. Kierowca więc od razu sprawdza bilet, a jeśli pasażer go nie posiada – może zakupić na miejscu. Pasażerowie wysiadają tylnymi bądź środkowymi drzwiami. Żeby autobus zatrzymał się na przystanku, na którym chcesz wysiąść musisz wcisnąć przycisk “stop”.

Kolejka miejska S-tog jest bardzo chętnie wybieraną formą transportu, ponieważ dojeżdża nawet w najbardziej odległe miejsca. Jest wygodna i praktycznie idealnie punktualna. Częstotliwość kursów pociągów to 10 minut w ciągu dnia i 20 minut wieczorem a także rano i wieczorem weekendami. Dla osób pragnących w ciszy poczytać książkę, stworzono specjalną strefę ciszy, gdzie nie można prowadzić głośnych rozmów i trzeba wyciszyć telefon. Rower można przewieźć w cenie biletu. Stację kolejki łatwo zlokalizować, ponieważ oznaczona jest czerwonym symbolem z literą “S”.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *